شنبه 9 مرداد 1400 | Saturday 31 July 2021

رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان پرتغال از روز جمعه- 10 اردیبهشت‌ماه با حضور 769 کاراته‌کا از 87 کشور جهان در لیسبون آغاز شد.

امروز(یکشنبه-12 اردیبهشت ماه) و در روز پایانی مسابقات، رزیتا علیپور در دیدار رده‌بندی به مصاف مروه کوبان از ترکیه رفت و در حالی که با نتیجه 2 بر صفر از حریف خود پیش بود، این مبارزه را 3 بر 2 واگذار کرد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

علیپور برای حضور در دیدار رده‌بندی روز گذشته پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه 2 بر یک از سد دیانا شوستاک از اوکراین گذشت.

نماینده کاراته بانوان ایران در دور سوم نیز مقابل لیما استفانی از برزیل به برتری سه بر صفر رسید، اما در دور چهارم مقابل جیانا لطفی دارنده دو مدال طلا ویک برنز جهان از مصر سه بر صفر شکست خورد.

با صعود کاراته‌کا مصری به دیدار نهایی، علیپور در جدول شانس مجدد به مصاف بیتسام سادینی از مراکش رفت و با پیرزوی سه بر صفر به دیدار رده‌بندی راه یافت.

در رقابت‌های امروز، سارا بهمنیار با شکست در دیدار رده‌بندی از دستیابی به مدال برنز بازماند.در سایر مسابقات و تا ساعاتی دیگر، حمیده عباسعلی و سجاد گنج‌زاده در دیدار رده‌بندی و بهمن عسگری و ذبیح‌الله پورشیب در دیدار نهایی به میدان خواهند رفت.

رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان لیسبون آخرین مرحله از مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو از طریق رنکینگ فدراسیون جهانی است و امروز با برگزار دیدارهای رده‌بندی و نهایی اوازن مختلف به پایان می‌رسد.

تمامی حقوق این محفوظ و متعلق به با تارنمای دیار فردوس می باشد.

طراحی و اجرا "یکان پرداز آسیا"

Template Design:Ypa Group